ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Atom - technologia jutra czy technologia przeszłości? - debata

Kiedy: 4 marzec 2020
Miejsce: Sejm, sala nr 111, bud. U, godz. 17:00
Organizator: Parlamentarny Zespół ds. Środowiska, Energii i KlimatuSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pożar stacji transformatorowej w ukraińskiej elektrowni jądrowej
30.04.2019r. 09:28

Wczoraj po godzinie 21:00 doszło do pożaru stacji transformatorowej w znajdującej się na Ukrainie Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej. Jak przekonują ukraińskie służby, nie ma niebezpieczeństwa skażenia terenu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Jak poinformował w rozmowie z Ekonomiczeską Prawdą naczelnik wydziału zarządzania informacją i komunikacją w elektrowni Petr Kratik, w wyniku pożaru transformatora odłączono linię 300 kV oraz blok numer 3. Pożar udało się ugasić w ciągu godziny. Udział w akcji brało 10 jednostek straży i 36 strażaków.

Obecnie w Równem pracują bloki nr 1 i 4. - Według międzynarodowej skali zdarzeń na obiektach jądrowych INES zdarzenie zakwalifikowano na poziomie ,,zero". Sytuacja radiacyjna i środowiskowa nie uległa zmianie - powiedział Kratik dodając, że trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.
Rówieńska Elektrownia Jądrowa znajduje się w północno-zachodniej części obwodu rówieńskiego. Znajdują się tam cztery reaktory o łącznej mocy 2835 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ekonomiczeskaja Prawda , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE