ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dąbrowski: polskie firmy mogą wziąć na siebie około 60 proc. realizacji projektu polskiej elektrowni jądrowej
24.04.2019r. 11:29

Wiceminister energii Tomasz Dąbrowski zapowiedział, że polskie firmy mogą wziąć na siebie około 60 procent realizacji projektu polskiej elektrowni jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Przewidujemy, że około 2033 roku pojawią się pierwsze źródła zapewniające zeroemisyjne dostawy energii po rozsądnych cenach - zapewnił.

- Ważne jest to, że budowa elektrowni jądrowej może być zrealizowana według naszych szacunków do 60 procent wartości przez polskie przedsiębiorstwa przy współpracy z ośrodkami badawczymi. Około 70 przedsiębiorstw nabrało doświadczenia w tym zakresie poprzez współpracę międzynarodową. Ponad 250 przedsiębiorstw posiada kompetencje, które po dostosowaniu, można wykorzystać w energetyce jądrowej.
Zdaniem Dąbrowskiego rozwój atomu pozwoli na powstanie nowych miejsc pracy - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Wydma Lubiatowska 24.04.2019r. 15:00
Szanowny panie Dąbrowski, pan, jak zwykle, nie nadąża za rzeczywistością. W przemyśle atomowym jest teraz dowolna... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 02.05.2019r. 13:17
za wszystko płacą odbiorcy końcowi
za zyski inwestora i pośredników też
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE