ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister Naimski rozmawiał w USA o kontynuacji strategicznego dialogu energetycznego
12.03.2019r. 08:58

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski rozmawiał w Houston z sekretarzem energii USA Rickiem Perry, m.in. o energetyce jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Okazją była konferencja CERAWeek w stolicy stanu Teksas organizowana przez IHS Markit. Tematem rozmowy była kontynuacja strategicznego dialogu energetycznego rozpoczętego w Polsce we wrześniu 2018 roku przez prezydentów obu krajów.

Biuro prasowe sekretarza Perryego opublikowało zdjęcia z rozmowy i poinformowało, że szczegółowe zagadnienia poruszone na spotkaniu to współpraca w sektorze jądrowym i paliw kopalnych oraz w zakresie infrastruktury energetycznej i cyberbezpieczeństwa.
Polska rozważa budowę elektrowni jądrowych i chce zbudować obiekt o mocy 1-1,5 GW do 2033 roku. Poszukuje jednak partnera finansowego, którym mogłyby zostać Stany Zjednoczone, a także partnera technologicznego. Takim mogłaby zostać firma na przykład amerykański Westinghouse.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE