ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tepco ma problem ze skażoną wodą w Fukushimie
12.03.2019r. 06:25

Według doniesień agencji Reuters, Japończycy będą musieli przechowywać w elektrowni jądrowej w Fukushimie 1 milion ton skażonej wody, pozostałej po katastrofie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Firma Tokio Electric Co (Tepco) jeszcze rok temu próbowała za pomocą najnowocześniejszej technologii oczyścić duże ilości wody, która została skażona 8 lat temu, w wyniku awarii elektrowni jądrowej Fukushima nr 1. System nie zdołał usunąć wysoce szkodliwych pierwiastków więc Japończycy będą zmuszeni do przechowywania skażonej wody na terenie elektrowni. Obecnie znajduje się ona w 1000 zbiornikach - już dziś brakuje miejsca, by było ich więcej. W tym momencie Tepco ma problem z przechowywaniem takiej wody. Po drugie nie może ona być trzymana cały czas w zbiornikach, gdyż istnieje ryzyko ich pęknięcia i ponownego jej rozlania się. Agencja Reutera informuje, że będzie musiała być ona jeszcze raz przetworzona w elektrowni, zanim trafi do oceanu. Proces ten może potrwać 2 lata.
Cała sytuacja może także wydłużyć proces demontażu uszkodzonych reaktorów. W 2016 roku rząd Japonii oszacował, że cały koszt tego procesu oraz oczyszczania środowiska i wypłacania odszkodowań może wynieść około 192,5 miliardów dolarów, co stanowi prawie 20 procent całego budżetu państwa.
Reuters , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 12.03.2019r. 08:33
Oj tam Oj tam ....przefiltrować odwróconą osmozą i zwrócić środowisku a aparaturę filtrującą potraktować jako odpad... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE