ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

We Wrocławiu wyprodukowano stojan generatora dla elektrowni jądrowej w Kanadzie
11.03.2019r. 12:49

400-tonowy stojan generatora dla elektrowni jądrowej w kanadyjskim Darlington wyprodukowano we wrocławskich zakładach General Electric (GE). Transport olbrzymiego ładunku wyruszył już z Wrocławia; do Kanady trafi za 70 dni.
Stojan wyprodukowano dla modernizowanej elektrowni jądrowej w Darlington. GE zajmuje się też renowacją turbin parowych, generatorów, a także automatyki i systemów sterowania czterema blokami tamtejszej elektrowni - podała w poniedziałek w komunikacie prasowym GE.

Stojan o masie 400 ton i wymiarach 12 na 5 metrów powstał we wrocławskiej fabryce GE. Ładunek opuścił już zakład i koleją jest transportowany do portu w Gdyni. Tam zostanie przeładowany na pokład specjalistycznej jednostki dalekomorskiej, którą dopłynie do portu Saint Lawrence w Kanadzie. Transport stojana potrwa co najmniej 70 dni.
Prezes GE Power w Polsce Sławomir Żygowski podkreślił, że wrocławska fabryka odegrała kluczową rolę w realizacji projektu dla elektrowni w Darlington. "To jedyny taki zakład produkcyjny GE, który posiada potrzebne doświadczenie i wiedzę na temat tego typu czterobiegunowych generatorów jak ten w Darlington. To technologia, na której bazujemy od wielu lat" - powiedział Żygowski.

Wrocławska fabryka GE produkuje i dostarcza rocznie ok. 25 generatorów do elektrowni na całym świecie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE