ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koreańskie i czeskie firmy zacieśniają współpracę jądrową
28.02.2019r. 10:30

Południowo-koreańska firma Kepco Engineering & Construction Company podpisała umowę z czeską firmą inżynieryjną UJV Rez mającą na celu zwiększenie współpracy w zakresie projektów elektrowni jądrowych.
Kepco E & C poinformowała, że dotychczas przeprowadziła już wiele przedsięwzięć wspólnie z UJV Rez, w tym warsztaty na temat wymiany technologii jądrowych. Dzięki podpisanemu porozumieniu ramowemu (MoU) firma koreańska ma nadzieję nawiązać bardziej konkretną współpracę ze swoim czeskim partnerem.

Zgodnie z protokołem ustaleń oba przedsiębiorstwa będą prowadzić wzajemną wymianę personelu i stosowanych technologii badawczych mającą na celu wzmocnienie współpracy technicznej i wspólnej działalności biznesowej. Będą również rozszerzać współpracę techniczną w zakresie energetyki jądrowej nowej generacji a także wspólnie opracowywać nowe technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji elektrowni jądrowych.

Przedstawiciel Kepco E & C stwierdził, że dzięki podpisanemu protokołowi, firma ustanowiła praktyczny system współpracy z UJV Rez w zakresie projektowania i badań elektrowni jądrowych oraz stworzyła przestrzeń dla potencjalnych zamówień nowych elektrowni w przyszłości.
Koreańska firma zauważyła, że realizacja zawartego porozumienia pozwoli jej poznać technologię rosyjskich wodnych reaktorów pod ciśnieniem WWER, działających w Republice Czeskiej. UJV Rez spodziewa się natomiast dużych zamówień na wymianę sprzętu z koreańskich elektrowniach jądrowych.

Rzecznik Kepco E & C - która zbudowała 14 elektrowni jądrowych w Korei Południowej - stwierdził, że firma zamierza dalej wzmacniać współpracę z innymi czeskimi przedsiębiorstwami i podmiotami związanymi z energią jądrową.
World Nuclear News , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE