ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykański Instytut zachęca do wyboru opcji jądrowej
06.02.2019r. 13:07

Rozwiązanie problemów energetycznych i klimatycznych USA jest zagadnieniem bardziej złożonym niż proste zastąpienie źródeł emitujących CO2 niestałymi źródłami odnawialnymi - stwierdziła prezes organizacji Nuclear Energy Institute (NEI), Maria Korsnick, podczas 15 Forum Energetyki zorganizowanego przez US Energy Association.
"Ponieważ rosnąca emisja dwutlenku węgla zagraża klimatowi, Stany Zjednoczone stoją przed koniecznością podjęcia decyzji o wyborze źródeł energii elektrycznej, która to decyzja wpłynie na ich zdolność do ochrony klimatu, a także na możliwość zaspokojenia rosnących potrzeb energetycznych kraju" - stwierdziła Korsnick. Odnawialne źródła energii zależą od promieniowania słonecznego lub wiatru i w większości przypadków są rezerwowane blokami gazowymi, które emitują zanieczyszczenia i dwutlenek węgla, zauważyła prezes.

"Dziś znajdujemy się na rozdrożu, mając przed sobą dwie opcje: możemy obrać ścieżkę, która zdywersyfikuje nasz bilans energetyczny - będzie w nim miejsce dla wiatru, słońca i gazu ziemnego, ale także dla energii jądrowej lub wybierzemy inną drogę - braku inwestycji w energię jądrową, która doprowadzi do wzrostu emisji"- stwierdziła Korsnick. "Sądzę, że wybór jest oczywisty".

"Amerykańskie elektrownie jądrowe są bardzo wydajne, pracują ze średnim współczynnikiem obciążenia wynoszącym 92 proc. w całej ilości reaktorów. Sektor jądrowy zatrudnia prawie pół miliona ludzi, a elektrownie jądrowe działają, jak "lokomotywy ekonomiczne" dla lokalnych społeczności, które goszczą je na swoim terenie" - zauważyła prezes Korsnick.

"Jednak niektóre amerykańskie elektrownie jądrowe zostały zmuszone do zamknięcia, a inne - w tym kilka obiektów w Ohio i Pensylwanii - są zagrożone wyłączeniem" - zauważyła. Stwarza to zagrożenie dla stanów, w których znajdują się te obiektu: na przykład dla Pensylwanii, gdzie energetyka jądrowa zatrudnia 16 000 wykwalifikowanych pracowników, produkując 42 proc. energii elektrycznej stanu.
"Zdolność energetyki jądrowej do ciągłego wytwarzania "energii wolnej od emisji " zyskuje nowe uznanie w grupach i organizacjach międzynarodowych, w tym w Międzyrządowym Zespole ds. Zmian Klimatycznych ONZ, Nature Conservancy i nawet w "Google", które doszły do wniosku, że energia jądrowa, jako opcja ma zasadnicze znaczenie dla redukcji emisji dwutlenku węgla" - powiedziała.

"Skala czystej energii wytwarzanej przez energię jądrową jest po prostu niezrównana" - powiedziała Korsnick. "Musimy współpracować ze sobą - utrzymywać solidną bazę jądrową i budować więcej opcji bez emisji. Zamiast rezygnować z energii jądrowej, musimy ją zaakceptować i ostatecznie uznać, że bez niej nie powstanie udane i skuteczne rozwiązanie klimatyczne".

Forum Przemysłu Energetycznego, które odbywa się co roku w styczniu w National Press Club w Waszyngtonie jest jednym z flagowych przedsięwzięć organizowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyczne, które skupia liderów ze stowarzyszeń handlu energią, aby mogli podzielić się swoimi poglądami i omówić problemy stojące przed branżą energetyczną w nadchodzącym roku.
World Nuclear News , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Jerzy Lipka 06.02.2019r. 15:37
To jest oczywiste, że jeżeli traktuje się zmiany klimatu poważnie i nie podchodzi do tego w sposób ideologiczny ale... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE