ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Westinghouse reorganizuje się i chce budować atom
11.01.2019r. 09:04

Westinghouse Electric Company, która wyszła z bankructwa w sierpniu ubiegłego roku, ogłasza pierwszą fazę zmian organizacyjnych, mających na celu skoncentrowanie firmy na jej klientach i "wzmocnienie globalnych usług i możliwości zarządzania łańcuchem dostaw" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Podstawowym celem dla giganta energetyki jądrowej będą oferowane usługi obejmujące wszystkie etapy istnienia elektrowni jądrowych od budowy do likwidacji. Istotnym elementem zmian jest "utworzenie i rozwój nowej jednostki biznesowej odpowiedzialnej za kluczowe obszary wzrostu związane z określonymi etapami elektrowni, w tym dostawa nowych instalacji, demontaż, likwidacja i rekultywacja terenu, mediacja oraz usługi rządowe" - stwierdza rzecznik firmy.

"Firma Westinghouse wkroczyła na drogę zmian, aby dostarczać produkty i usługi naszym klientom w najbardziej efektywny sposób, który przyniesie zysk dla biznesu" - powiedział jej prezes i dyrektor generalny José Emeterio Gutiérrez. "Zmiany będą katalizatorem przemian, nadal koncentrujemy się na wzmacnianiu podstawowej działalności firmy i naszego globalnego łańcucha dostaw oraz stale pracujemy nad osiągnięciem doskonałości w zakresie jakości, bezpieczeństwa, obsługi klienta i innowacji".

Westinghouse planuje również ustanowienie wsparcia operacyjnego "w celu zbudowania najlepszej w swojej klasie organizacji Global Supply Chain, która będzie wspierać jednostki biznesowe za pośrednictwem solidnej organizacji zakupów".

Jednostka łańcucha dostaw zapewni globalne usługi inżynieryjne, produkcję i inne możliwości techniczne, aby dostarczyć naszym klientom pełną gamę globalnych produktów, innowacji i możliwości technicznych oferowanych przez Westinghouse.
Tym przekształceniom organizacyjnym towarzyszą również zmiany w kierownictwie. "W ramach szerszej reorganizacji firmy Chief Operating Officer Mark Marano postanowił odejść na emeryturę" - powiadomiła firma.

David Howell będzie prezesem Americas Operating Plant Services. Bill Poirier będzie tymczasowo prezesem na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - EMEA Operating Plant Services do czasu znalezienia osoby z zewnątrz, a David Durham będzie prezesem nowo utworzonej jednostki biznesowej Plant Solutions. Pavan Pattada dołącza do Westinghouse, jako wiceprezes wykonawczy Global Operations Services. Firma spodziewa się wprowadzić wszystkie zmiany do połowy 2019 roku.

W marcu 2017 r. firma Westinghouse wystąpiła do sądu o ochronę przed bankructwem, aby umożliwić jej strategiczną restrukturyzację. Zgłoszenie dotyczyło tylko operacji w USA, które obejmowały projekty budowy czterech reaktorów AP-1000 w dwóch lokalizacjach, Vogtle w Georgii i VC Summer w Południowej Karolinie.

W styczniu ogłoszono, że Brookfield Business Partners wspólnie z partnerami instytucjonalnymi, zwanymi łącznie Brookfield, zgodził się nabyć 100 proc. udziałów w Westinghouse od japońskiej firmy Toshiba za około 4,6 mld USD. W dniu 1 sierpnia 2018 Brookfield zakończył zakup Westinghouse, kończąc jej proces wychodzenia z bankructwa - czytamy w BiznesAlert.pl.
World Nuclear News/Nuclear Street , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE