ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Argentyńska elektrownia jądrowa Embalse będzie pracować przez kolejne 30 lat
08.01.2019r. 10:50

Elektrownia jądrowa Embalse w Argentynie, została ponownie uruchomiona po zakończeniu prac modernizacyjnych, które pozwolą na jej pracę przez następne 30 lat. Dostawa energii elektrycznej do krajowej sieci zostanie wznowiona po zakończeniu testów pracy na różnych poziomach mocy, wymaganych przed rozpoczęciem pracy komercyjnej.
Elektrownia jądrowa Embalse, zlokalizowana w Calamuchita Valley w prowincji Córdoba, wyposażona jest w ciężkowodny reaktor ciśnieniowy (PHWR) typu Candu o mocy 600 MWe, który rozpoczął pracę komercyjną w 1984 r. Blok jądrowy zakończył pierwszy cykl operacyjny w dniu 31 grudnia 2015 r., po czym rozpoczęto prace modernizacyjne obejmujące wymianę kanałów paliwowych i generatorów pary oraz zwiększenie jego mocy poprzez modernizację turbogeneratora. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 1 mld USD.

Operator elektrowni Nucleoeléctrica Argentina ogłosił, że 4 stycznia o godz. 14:00 w reaktorze ponownie uzyskano stan pierwszej krytyczności (kontrolowaną reakcję łańcuchową rozszczepienia). Świadkiem tego wydarzenia był Julián Gadano, podsekretarz ds. energii jądrowej, wraz z innymi przedstawicielami przemysłu i rządu.

Zakład zacznie stopniowo dostarczać energię do sieci, aż osiągnie pełną moc 683 MWe (o 6 proc. większą od pierwotnej).
Embalse jest trzecim reaktorem Candu 6, który poddany został procesowi gruntownej modernizacji po Wolsong-1 w Korei Południowej i Point Lepreau w Kanadzie.

Argentyna eksploatuje trzy energetyczne bloki jądrowe: Atucha-1 i 2 oraz Embalse, wszystkie wyposażone w reaktory PHWR, o sumarycznej mocy 1627 MWe. Dostarczają one około 4,5 proc. energii elektrycznej kraju.

Na terenie przyległym do elektrowni Atucha, w prowincji Buenos Aires, trwa budowa prototypowego reaktora wodnego ciśnieniowego, rodzimej konstrukcji CAREM o małej mocy 25 MWe.
World Nuclear News , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE