ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rekordowy rok dla Rosenergoatomu
04.01.2019r. 09:24

Rosyjskie elektrownie jądrowe w 2018 roku osiągnęły nowy rekord w wytwarzaniu energii - ponad 204 miliardy kWh - ogłosił koncern Rosenergoatom.
W 2018 r. produkcja energii elektrycznej w elektrowniach jądrowych w Rosji wzrosła o ponad 1,4 miliarda kWh w stosunku do roku 2017 i osiągnęła nowy rekord wytwarzania energii wynoszący 204,275 miliardów kilowatogodzin (202,868 miliarda kWh w 2017 r.).

Plan produkcji energii został wykonany w 101,46 proc. przy zakładanym wskaźniku 201,334 mld kWh.

Największy wkład w kolejny rekord koncernu wniosły elektrownie jądrowe: Kalinin (około 35 miliardów kWh), Balakowo (ponad 31 miliardów kWh) i Leningrad (ponad 28 miliardów kWh).
Obecnie udział energii jądrowej w całkowitej produkcji energii elektrycznej w kraju wynosi około 19 proc.

Rosenergoatom JSC należy do państwowego koncernu Rosatom State Corporation i jest największą firmą wytwarzającą energię elektryczną w Rosji, a drugą co do wielkości na świecie pod względem mocy zainstalowanej w energetyce jądrowej. W jego skład wchodzi 10 elektrowni jądrowych, w których działa 37 reaktorów energetycznych o łącznej zainstalowanej mocy 29 GWe. Kolejnych 6 reaktorów o mocy 4,6 GWe znajduje się w budowie.
Rosenergoatom , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Parabola 07.01.2019r. 10:15
Jest się czym chwalić, szczególnie że część tej energii została wyprodukowana w reaktorach typu RBMK...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE