ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE podtrzymuje, że projekt atomowy to jedna z opcji strategicznych
16.05.2018r. 12:43 16.05.2018r. 11:02

PGE podtrzymuje, że projekt atomowy jest jedną z opcji strategicznych rozwoju grupy - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski. Dodał, że decyzje co do realizacji opcji będą podejmowane w 2020 roku.
"Program (atomowy - PAP) jest realizowany. To opcja strategiczna. Decyzje o realizacji opcji strategicznych będziemy podejmować w 2020 roku. Musimy mieć zakończone prace, które prowadzimy w tym momencie i większą jasność odnośnie regulacji unijnych, które są negocjowane, przygotowywane" - powiedział Baranowski podczas telekonferencji.

Prezes przypomniał, że strategia grupy z 2016 roku przewiduje wśród opcji strategicznych atom i rozwój offshore.

"Każdy z projektów jest rozwijany zgodnie z harmonogramem działań" - powiedział Baranowski.

"Tak jak mówiliśmy, jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju formy partnerstwa, ale musi ono mieć racjonalne biznesowo podstawy" - dodał.

Prezes pytany, kiedy najwcześniej mogłyby powstać w grupie farmy offshore, odpowiedział: "Na dzień dzisiejszy prowadzimy badania środowiskowe, badania dna morskiego, wiatru. To działania, które zajmą chwilę czasu. Mamy optymistyczny i ambitny plan, by osiągnąć status +ready to build+ dla naszych farm w 2021 roku".
Ponadto, Baranowski poinformował, że pierwszy z dwóch planowanych bloków gazowych w ZEDO powstać ma w 2023 roku.

Podtrzymał, że pierwszy z budowanych bloków węglowych w Elektrowni Opole ma zostać oddany 31 maja przyszłego roku.

"W naszym przekonaniu ten termin będzie dotrzymany" - powiedział Baranowski.

PGE podała, że zaawansowanie prac przy budowie bloków w Opolu wynosi 91 proc. Dotychczas poniesione zostały nakłady w wysokości 8,4 mld zł.

W przypadku budowy bloku w Elektrowni Turów zaawansowanie prac w miejscu inwestycji wynosi ok. 56 proc. Budowa kosztowała dotąd 1,6 mld zł.

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 16.05.2018r. 13:21
Podejmowanie nieopłacanych projektów jest działaniem na szkodę spółki i zapisy o bezpieczeństwie energetycznym nic... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 16-05-2018r. 13:29 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Do Henia 16.05.2018r. 20:41
Kodeks nazywany potocznie handlowym ma nazwę formalną Kodeks Spółek Handlowych i on mówi, że działanie na szkodę... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 16.05.2018r. 20:43
Ja na miejscu PGE przemyślałbym to działanie na szkodę spółki, bo jak widać program Cela Plus rozwija się bardzo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: HB 16.05.2018r. 23:33
Opcja jest realizowana, ale decyzja o jej realizacji będzie podejmowana w 2020 roku. Co pan dzisiaj wciągał?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE