ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energii przekonuje, że górnicy popierają atom
14.05.2018r. 14:46

Minister energii deklaruje walkę o dofinansowanie transformacji energetycznej na Śląsku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 w Katowicach, minister energii zdradził, że górnicy popierają projekt elektrowni jądrowej, która ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w Polsce zgodnie z polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Rząd zabiega zaś o to, aby koszty transformacji energetycznej zostały pokryte przynajmniej w połowie ze środków unijnych. W tym kontekście minister mówił o środki na przeobrażenie obszarów pogórniczych w kierunku nowych gałęzi przemysłu.
- W środowisku śląskim, górniczym mam największe oparcie, jeśli chodzi o energetykę jądrową. Emocje grają większą rolę po stronie zwolenników OZE - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Przyznał, że w celu zmniejszenia emisji w Polsce będzie potrzebne wsparcie Komisji Europejskiej tak, "aby przynajmniej 50 procent" kosztów zostało dofinansowane - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE