ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen dementuje spekulacje medialne o przejęciu roli lidera w projekcie elektrowni atomowej
10.05.2018r. 17:58

PKN Orlen dementuje spekulacje medialne o przejęciu roli lidera w projekcie elektrowni atomowej - wynika z komunikatu PKN Orlen. Obecnie rozpatrywane przez koncern projekty inwestycyjne to przejęcie Grupy Lotos, rozwój petrochemii oraz farmy wiatrowe na Bałtyku.
Reuters podał rano, opierając się na nieoficjalnych informacjach, że PGE odchodzi od planów bycia liderem budowy elektrowni atomowej i chce skupić się na projektach farm wiatrowych na Bałtyku. Agencja ta podała również, że rolę lidera projektu elektrowni atomowej mógłby przejąć PKN Orlen.

"Odnosząc się do medialnych spekulacji na temat rzekomego zaangażowania PKN ORLEN jako lidera w projekt budowy elektrowni atomowej, stanowczo podkreślamy, że obecnie rozpatrywanymi przez PKN ORLEN projektami inwestycyjnymi są: przejęcie kapitałowe Grupy LOTOS, rozwój petrochemii oraz farmy wiatrowe na Bałtyku" - poinformował PKN Orlen w komunikacie.

Z wcześniejszych nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynikało, że PKN Orlen rozważy swój udział w projekcie jądrowym, ale dopiero po sfinalizowaniu transakcji przejęcia Grupy Lotos.
Inne źródło PAP Biznes informowało, że Orlen nie jest zainteresowany objęciem roli lidera projektu, o czym pisała agencja Reuters.

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynika też, że żadne decyzje dotyczące rezygnacji z liderowania projektowi elektrowni atomowej nie zostały w PGE podjęte.

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Energetyk77 10.05.2018r. 19:36
Podrzucają sobie tę elektrownię jądrową jak kukułcze jajo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 50 11.05.2018r. 06:22
Zamiast strategii dla energii i energetyki ministerstwo pokazywało odległy cel - budowę EJ. Jak pisałem wielokrotnie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 12-05-2018r. 00:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Znak 11.05.2018r. 07:38
Obajtek podobnie dementuje, jak dementował informacje prasowe, że Orlen ma przejąć Lotos.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rafał 11.05.2018r. 09:33
"Kocham Cię Polsko" - w tym programie telewizyjnych jest konkurencja gdy uczestnicy siedzą trzymająć pudło... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE