ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CGN otrzymał pozwolenie na załadunek paliwa do projektu jądrowego w Taishan
11.04.2018r. 14:56

Chińczycy rozpoczęli ładunek paliwa do swojego pierwszego reaktora EPR w prowincji Guangdong w południowo-wschodniej części kraju - podał deweloper China General Nuclear Power (CGN). Oznacza to, że mocno opóźniony projekt jest już bliski ukończenia - czytamy w BiznesAlert.pl.
CGN, który jest właścicielem 70 procent projektu poinformował na jednym z portali społecznościowych, że otrzymał pozwolenie od państwowych urzędów na załadunek paliwa do projektu w Taishan.
Procedura ta potrwa kilka miesięcy, a reaktor będzie mógł być podłączony do sieci do końca roku. Chińska Narodowa Komisja Bezpieczeństwa Nuklearnego poinformowała na swojej stronie internetowej, że daje projektowi zielone światło. Budowa pierwszego na świecie reaktora EPR w Taishanie rozpoczęła się w 2009 roku, a ukończenie dwóch pierwszych reaktorów było planowane na rok 2013. Francuski koncern EDF kontroluje 30 procent udziałów w projekcie - przypomina BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE