ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Awaria w rumuńskiej elektrowni jądrowej Cernavodă. PAA uspokaja
29.03.2018r. 15:22

W rumuńskiej elektrowni jądrowej Cernavodă doszło do awarii w wyniku, której od sieci został odłączony jej drugi reaktor. Do incydentu doszło w czwartek rano - informują cytowane przez BiznesAlert.pl ukraińskie media, powołując się na agencję Mediafax.
Rumuńska spółka energetyczna Nuclearelectrica odnosząc się do incydentu podkreśliła, że awaria powstała w elektrycznym systemie technologicznym, a nie w reaktorze jądrowym. Spółka dodała, że zadziałały wszystkie systemy ochrony, a incydent nie wpłynie na bezpieczeństwo jądrowe.

Cernavodă jest jedyną elektrownią jądrowa w Rumunii. Eksploatowane są w niej dwa bloki o mocy 650 MW każdy. Odpowiadają one za wytwarzanie 20 procent energii w kraju. Pierwszy blok został uruchomiony w 1982 roku, a drugi w 2007 roku.
- Do usterki doszło w części konwencjonalnej elektrowni a nie w reaktorze jądrowym. W związku z czym nie ma zagrożenia uwolnieniem substancji promieniotwórczych. Odpowiednie systemy bezpieczeństwa zadziały bez zarzutu - powiedział w rozmowie z BiznesAlert.pl rzecznik Polskiej Agencji Atomistyki Józef Strojny.
24today.net , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Enceladus 30.03.2018r. 06:17
"Odpowiednie systemy bezpieczeństwa zadziały bez zarzutu" A jeżeli by zawiodły jakie kolejne kroki... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: k. 30.03.2018r. 07:19
W 1982r. rozpoczęto budowę 1 bloku. Uruchomiony został w 1996! roku. Nie róbmy wrażenia, że jesteśmy aż tak daleko za... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE