ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PFR jest gotowy współfinansować budowę elektrowni jądrowej
28.03.2018r. 10:23 28.03.2018r. 09:54

Polski Fundusz Rozwoju jest gotowy współfinansować budowę elektrowni jądrowej, jeśli zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu inwestycji - poinformował w środę na konferencji prezes PFR Paweł Borys.
"Rząd polski i ewentualnie spółki są przed finalnymi rozmowami; jeśli zostałyby podjęte decyzje pozytywne i Polska budowałaby bloki jądrowe, to tak, PFR po to został powołany, by tego typu ważne, wielkie inwestycje, o bardzo długim horyzoncie zwrotu inwestycji współfinansować" - powiedział Borys.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski, pytany przez dziennikarzy jakie jeszcze podmioty mogą się ewentualnie zaangażować finansowo w projekt jądrowy, odpowiedział: "Temat jest otwarty. Każdy, kto ma środki finansowe jest mile widziany. Deklaracja PFR mnie cieszy".

Minister powtórzył podczas konferencji prasowej, że nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie uruchomienia projektu jądrowego, ale decyzja powinna zapaść w niedługim czasie.
"Szukamy rozwiązania, by zbudować trzy bloki w okolicach 2040-45 roku. Jest to w Polsce możliwe" - powiedział.
Prezes Tauronu Filip Grzegorczyk, pytany o zaangażowanie grupy w ten projekt, przypomniał, że Tauron ma 10 proc. udziałów w spółce PGE EJ1.

"Przed nami są poważne rozstrzygnięcia. Będziemy reagować elastycznie, zgodnie z polityką energetyczną państwa i w interesie akcjonariuszy".

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Eko 28.03.2018r. 10:17
Długi Gierka to były niczym po tym co nam zostawi Dobra Zmiana.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xx 28.03.2018r. 13:48
Oj szuka minister Tchórzewski tych pieniędzy. Oj szuka. Energetyki nie chcą dać? A skąd to nagle PFR wyczaruje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dlaczego 29.03.2018r. 13:33
Przynajmniej przed świętami nie blokujcie komentarzy Wesołych Świąt
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE