ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Wyniki PGE bez zaskoczeń; grupa zapowiada inwestycje niskoemisyjne
07.03.2018r. 08:49

Wyniki PGE za 2017 rok okazały się zgodne z wcześniejszymi szacunkami. Grupa zapowiedziała tymczasem, że analizuje budowę trzech bloków gazowych o łącznej mocy 1.500 MW, a zmieniające się otoczenie uzasadnia realizację projektu morskich farm wiatrowych o mocy ok. 1000 MW w perspektywie połowy przyszłej dekady.
BARTŁOMIEJ KUBICKI, ANALITYK SOCIETE GENERALE:

"Przedstawione przez PGE perspektywy na 2018 rok są zgodne z moimi szacunkami: spadają marże na wytwarzaniu, do tego niższe wytwarzanie. Nie zaskakuje zakładany spadek marż w cieple, bo koszt węgla, który mocno wzrósł, pewnie dopiero po dwóch latach będzie odzwierciedlony w taryfach.

Deklaracja PGE w sprawie morskich farm wiatrowych jest mniej więcej zgodna z oczekiwaniami.

Jeśli zaś chodzi o analizy budowy nowych bloków gazowych, to PGE musi w coś inwestować, więc lepiej, że w gaz, a nie w węgiel. Inwestycje gazowe są szybsze w realizacji, mają niższy CPEX, marże też są niższe, ale jeśliby blok działał na zasadzie +peaków+, to nie musi to być stratna inwestycja"
ROBERT MAJ, ANALITYK IPOPEMA SECURITIES (raport poranny):

"Pozytywny jest niewielki wzrost zrealizowanej ceny energii w 2018 r. Martwią jednak plany budowy dwóch dodatkowych bloków gazowych.

Zaskakujący jest brak aktualizacji na temat planów budowy elektrowni jądrowej"
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE