ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE jest otwarta na współpracę z Orlenem przy budowie elektrowni jądowej
23.02.2018r. 07:49

W Polsce trwa dyskusja o budowie elektrowni jądrowej. Rząd deklaruje chęć rozpoczęcia prac i liczy na wsparcie finansowe PKN Orlen. Polska Grupa Energetyczna, która posiada największe udziały w spółce PGE EJ1 odpowiedzialnej dotąd za projekt, zgłasza gotowość do współpracy z nowym udziałowcem - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk cytowany przez agencję Reuters potwierdza, że jego spółka jest otwarta na wejście nowego udziałowca. - Strategicznym założeniem projektu jądrowego była i jest otwartość na współpracę, zarówno w kontekście zaangażowania operacyjnego, jak i kapitałowego - potwierdza.
Szczepaniuk przyznał, że jeżeli PGE będzie zmieniać skalę zaangażowania w spółce, "poinformuje o tym rynek zgodnie ze stosownymi regulacjami". Reuters przypomina, że KGHM i Tauron posiadające udziały w PGE EJ1 oceniły, iż nie sprzedadzą udziałów w spółce. Enea odmówiła komentarza. Jednak w dotychczasowych wypowiedziach przedstawiciele rządu wspominali o konieczności powołania nowej spółki zamiast PGE EJ1 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ekspert 23.02.2018r. 11:22
Będzie to pierwsza elektrownia jądrowa na świecie na wybuchu wodorowym :)
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 23-02-2018r. 13:55 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE