ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tureccy partnerzy wycofali się ze współpracy z Rosatomem przy budowie elektrowni jądrowej
12.02.2018r. 08:10

Trzy tureckie przedsiębiorstwa, które współpracowały z Rosatomem przy budowie pierwszej w Turcji elektrowni jądrowej wycofały się z projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rosyjska spółka posiada 51 proc. udziałów w projekcie Akkuyu. Pozostałe 49 proc. należało do konsorcjum Cengiz-Kolin-Kalyon. Jego przedstawiciele poinformowali, że powodem wycofania był ,,brak możliwości uzgodnienia warunków handlowych projektu".
Projekt elektrowni jądrowej Akkuyu zakłada budowę czterech bloków, w których mają zostać zainstalowane rosyjskie reaktory WWER-1200 generacji 3+, o mocy 1200 MW każdy. Koszt projektu szacowany jest na ok. 20 mld dolarów. Strona turecka oczekuje, że uruchomienie pierwszego bloku nastąpi w 2023 roku. Zostało to potwierdzone po ostatnim spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z tureckim przywódcą. Wówczas szczegółowo przeanalizowano najważniejsze aspekty strategicznej współpracy w sektorze energetycznym. Putin dodał również, że negocjacje dotyczyły między innymi Turkish Stream oraz budowy elektrowni jądrowej Akkuyu - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE