ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosatom chciałby wziąć udział w procesie wyłączania z eksploatacji niemieckich elektrowni jądrowych
08.02.2018r. 15:19

Odejście od atomu w Niemczech daje szansę na wzrost konsumpcji gazu. Tu z pomocą ma przyjść projekt Nord Stream 2 Gazpromu - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Należy szczególnie podkreślić, że mimo niełatwej sytuacji politycznej, naszym zadaniem w tych warunkach jest wypełnianie swoich zobowiązań. Mimo wszystkich trudności w relacjach z Waszyngtonem, naszym zadaniem jest wyłącznie terminowe wypełnienie naszych zobowiązań. Mimo trudności w stosunkach z Kijowem, zapewniamy dostawy paliwa do wszystkich 15 bloków jądrowych na Ukrainie, które odpowiadają za ponad połowę produkowanej w kraju energii - powiedział prezes Rosatomu Aleksiej Lichaczew.

Rosyjski koncern jest gotów wziąć udział w wyłączaniu z eksploatacji elektrowni jądrowych w Niemczech. - Jesteśmy jak utalentowani muzycy, którzy potrafią jednocześnie energicznie zagrać i na urodzinach i na pogrzebie. Mam na myśli wycofanie z eksploatacji wszystkich instalacji jądrowych w Niemczech, które możemy zrealizować efektywnie i za atrakcyjną cenę - stwierdził Lichaczew.
Konsekwencją wygaszania elektrowni jądrowych w Niemczech będzie konieczność zastąpienia wyłączanych mocy tymi zainstalowanymi w energetyce konwencjonalnej napędzanej węglem brunatnym lub gazem ziemnym. W kontekście gazu warto podkreślić, że Niemcy są głównym odbiorcą rosyjskiego gazu w Europie, który chce odbierać dodatkowe wolumeny surowca poprzez gazociąg Nord Stream 2. Potencjalny udział Rosatomu w procesie wygaszanie niemieckich elektrowni jądrowych zwiększyłby zależność sektora energetycznego naszych zachodnich sąsiadów od Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE