ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: zmiany w zarządzie Orlenu to duże zaskoczenie i negatywna informacja dla spółki
06.02.2018r. 08:31

Poniedziałkowe zmiany w zarządzie Orlenu to duże zaskoczenie - uważają analitycy. Ich zdaniem, informacja jest negatywna dla Orlenu, ponieważ znacznie zwiększa szanse na zaangażowanie spółki w projekt budowy elektrowni jądrowej.
W poniedziałek rada nadzorcza odwołała prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz wiceprezes ds. Inwestycji Marię Sosnowską. Nowym prezesem spółki został Daniel Obajtek (dotychczas Prezes Energi), a do zarządu w miejsce Marii Sosnowskiej powołano jeszcze tymczasowo Józefa Węgrowskiego (wcześniej również w Enerdze), który wcześniej wszedł do rady nadzorczej koncernu.

DM mBANKU, Raport poranny:

"Spekulacje o +tarciach+ pomiędzy prezesem Jasińskim i ministrem Tchórzewskim pojawiły się we wczorajszej prasie, ale taka rewolucja w zarządzie to duże zaskoczenie. W kontekście wzmożonej dyskusji o zaangażowaniu PKN w projekt jądrowy, te zmiany mogą zostać odebrane jako zwiększenie prawdopodobieństwa dla takiego scenariusza".
Robert Maj, Analityk Ipopema Securities:

"To oczywiście negatywna informacja dla PKN Orlen, gdyż znacznie rosną szanse na zaangażowanie spółki w projekt budowy elektrowni jądrowej".

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE