ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Usterka elektrowni jądrowej na Ukrainie bez zagrożenia dla bezpieczeństwa
03.01.2018r. 15:21

Blok numer dwa elektrowni jądrowej Chmielnicki na Ukrainie został odłączony od sieci w celu rozwiązania problemów z systemem sterowania i ochrony reaktora - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl operator ukraińskich elektrowni jądrowych spółka Energoatom.
- Trzeciego stycznia o godzinie 01:57 (0:57 czasu polskiego) blok numer dwa w Elektrowni Chmielnicki w celu uszczelnienia powierzchni znajdującej się nad napędem systemu sterowania i ochrony reaktora - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie biuro prasowe spółki poinformowało o tym, że ,,przy odłączaniu bloku od sieci nie doszło do naruszeń warunków i granic bezpiecznej eksploatacji". Sytuacja radiologiczna na terenie elektrowni jak i w przylegających do nich obszarach pozostała bez zmian.
Zgodnie ze skalą INES (międzynarodowa skala zdarzeń jądrowych i radiologicznych - przyp. red.) zdarzenie sklasyfikowano na poziomie 0, czyli bez znaczenia dla bezpieczeństwa.

Elektrownia Chmielnicki znajduje się w miejscowości Nietyszyn w obwodu chmielnickim na Ukrainie. Wykorzystuje ona dwa reaktory o łącznej mocy 2000 MW. Zostały one uruchomione odpowiednio w 1987 i 2004 roku. Głównym zadaniem elektrowni jest pokrycie deficytów mocy w zachodnich regionach Ukrainy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Energoatom , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE