ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Japonia zwraca się ponownie w stronę energetyki jądrowej
28.12.2017r. 06:40

Technologia z Fukushimy spełniła nowe normy bezpieczeństwa, co otwiera drogę dalszemu powrotowi do atomu w Japonii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Szósty i siódmy blok elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa w Japonii uzyskały certyfikat zgodności z nowymi normami bezpieczeństwa. To pierwsze reaktory w technologii BWR, które otrzymały taki certyfikat po katastrofie jądrowej w Fukushimie.

W ramach procesu przywracania do pracy reaktorów jądrowych w Japonii władze prowadzą drobiazgowe analizy zgodności obiektów z nowymi standardami bezpieczeństwa. Na ich temat pisaliśmy w BiznesAlert.pl w relacji z wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni, w tym w Elektrowni Kashiwazaki Kariwa.
Operator obiektu, firma TEPCO, która operuje także elektrownią w Fukushimie, zwrócił się do Agencji Regulacji Atomowej (Nuclear Regulation Authority - NRC) o ocenę stanu bezpieczeństwa dwóch bloków BWR. Pozostałe pięć jednostek pracuje w oparciu o bardziej nowoczesną technologię ABWR, która nie budzi takich kontrowersji jak ta pierwsza, która była wykorzystana w Fukushimie.

Protesty społeczne dotyczyły głównie technologii BWR i z tego powodu dotąd nie przyznawano nowych certyfikatów blokom tego typu. Nieoficjalnie rozmówcy BiznesAlert.pl w Japonii sygnalizowali obawy władz przed naruszeniem tego tabu. Decyzja NRC w sprawie Kashiwazaki-Kariwa jest pod tym względem przełomowa.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE