ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energia w Europie drożeje bo pogoda nie sprzyja OZE
17.10.2017r. 15:28

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, przez niekorzystne warunki atmosferyczne w Europie spadła produkcja energii z wiatru i słońca. Spowodowało to wzrost cen.
Jak podaje agencja Reuters, wartość umów na dostawy energii elektrycznej na niemieckiej giełdzie wzrosła o blisko 30 proc. do poziomu 48,75 euro za MWh. Z kolei francuskie ceny energii elektrycznej wzrosły o 5,61 proc. Obecnie cena dostawy energii wynosi 56,60 euro za MWh.

Według agencji w połowie tego tygodnia generacja energii elektrycznej z farm wiatrowych w Niemczech spadnie o 5,8 GW do poziomu ponad 3 GW. Reuters przewiduje, że produkcja energii elektrycznej z farm słonecznych spadnie o 870 MWh.

Z kolei we Francji produkcja energii z wiatru ma się zmniejszyć o 260 MW dziennie, zaś w połowie tego tygodnia spadnie o 1,3 GW. Produkcja energii ze słońca spadnie o 190 MW do 780 MW.

Spadek dostaw energii z OZE nastąpi w momencie, gdy wzrośnie prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną. W Niemczech w połowie tego tygodnia wzrost ten ma wynieść 230 MW do poziomu 72,4 GW, podczas gdy we Francji - o 180 MW do 49,2 GW.
Reuters podaje, że francuskie elektrownie mogą pracować na 63,8 proc. łącznych mocy, by zapewnić stabilne dostawy energii z tego źródła.

Zdaniem francuskiego operatora sieci RTE, ponowne uruchomienie reaktora EDF 900 MW w Cruas opóźni się o kolejne dwa tygodnie i odbędzie się dopiero 10 listopada.

RTE nie podało powodów takiej decyzji. Rosną obawy, że w najbliższych tygodniach we Francji wyłączonych może zostać więcej reaktorów jądrowych. Jest to spowodowane prowadzonymi pracami przeglądowymi i konserwatorskimi. Reuters przypomina, że 21 spośród 58 dostępnych reaktorów jądrowych we Francji zostało wyłączonych przez EDF, by przejść kontrole - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy i złośliwy 17.10.2017r. 19:01
Sorki, ale jak każda dokładnie elektrownia ma obowiązek utrzymywania zapasów na 30 dni, to dlaczego zrobiono wyjątek... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 18-10-2017r. 10:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: As 18.10.2017r. 08:52
Propaganda! Generacja rzedu 50-70 GW w systemie a w tym zakresie OZE zmniejsza sie o 200-500 MW. Twirdzenie ze tak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE