ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME oczekuje decyzji rządu ws. atomu w tym roku
12.10.2017r. 15:02

Resort energii zakłada, że w tym roku rząd podejmie decyzję w sprawie budowy elektrowni jądrowej - poinformował wiceminister energii Andrzej Piotrowski.
"Konieczna jest jeszcze decyzja rządu. Zakładamy, że finalna decyzja zapadnie w tym roku" - powiedział wiceminister podczas Kongresu Nowego Przemysłu.

Zauważył jednocześnie, że praktycznie od dwóch lat proces budowy elektrowni jądrowej już trwa, choć prowadzone są prace o niskich nakładach, np. badania środowiskowe, geologiczne.

Wiceminister wskazał, że szacunkowy koszt budowy 1 MW w technologii jądrowej wynosi 10-12 mln zł.
"Tyle samo trzeba wydać na elektrownię gazową. Różnica jest tylko w skali inwestycji. Projekt jądrowy może realizować duży inwestor, liczący na stabilną politykę państwa"- powiedział.

"Bardzo starannie analizujemy koszty, by realizacja inwestycji jądrowej w ogóle nie obciążała budżetu, by była to inwestycja komercyjna" - powiedział także.

Pytany o założenia dotyczące przetargu, odpowiedział, że będzie on dwuetapowy: najpierw będą konsultacje techniczne, a potem doprecyzowany SIWZ.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE