ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: energię jądrową musimy mieć
14.09.2017r. 20:58

Energię jądrową w Polsce musimy mieć - zadeklarował w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wskazał, że wynika to z wymogów polityki klimatycznej.
"Energię jądrową w Polsce musimy mieć" - podkreślił minister w "Gościu Wiadomości" w TVP Info. "Polacy zaczynają więcej zużywać energii z węgla (...) w roku 2030 to zużycie będzie wynosiło ponad 20 proc. więcej. I czymś to musimy wypełnić. Ale już nie energetyką węglową, ze względów klimatycznych. Musi więc to być (inna-PAP) energetyka, a najlepiej, żeby była to energetyka jądrowa, bo ona jest zero emisyjna. I zmniejszy nam średnią emisję. To jest cel narodowy" - podkreślił Tchórzewski.
Minister, pytany, czy na jesieni Polacy powinni się spodziewać podwyżek cen prądu, odpowiedział: "Wzrost cen węgla jest naturalnym ruchem na całym świecie. U nas jest kontraktowany na rok-dwa. Nasza energetyka płaci na węgiel ok. miliarda złotych mniej rocznie niż ceny na świecie. I mimo, że węgiel zdrożał, z tego powodu energia elektryczna w najbliższym czasie, tj. w przyszłym roku, nie zdrożeje".

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: JP.Benny 15.09.2017r. 08:11
Popieram. Najwyższy czas aby podjąć decyzję o budowie EJ.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: OBs2 15.09.2017r. 08:27
Panie mibistrze jeżeli Panu potrzebna jest elektrownia jadrowa to niech Pan ją sobie zbuduje tylko nie w Polsce i UE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ds 15.09.2017r. 09:07
Tymczasem na świecie.... Areva jest trupem, Toshiba Westinghouse ogłosiła upadłość. Ze względu na nieprawidłowości... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 15-09-2017r. 12:27 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jerlat 18.09.2017r. 16:19
Może nareszcie przestanie się głupio gadać a zacznie coś konkretnego robić w tej sprawie. Oby!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE