ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON uwolnił się od "atomowego" problemu
11.08.2017r. 11:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, informując o wynikach za I połowę br. niemiecki potentat podał, że spłacił zobowiązania związane z rządowym funduszem, z którego zostanie sfinansowane składowanie odpadów z zamykanych elektrowni jądrowych.
Prezes firmy Johannes Teyssen podkreślił, że E.ON ma już za sobą obciążenia związane z wpłatami na specjalny fundusz, z którego niemiecki rząd sfinansuje składowanie radioaktywnych odpadów z zamykanych elektrowni jądrowych.
- Tak jak zaplanowano, na początku lipca zapłaciliśmy niemal 10 mld euro na publiczny fundusz, z którego zostanie sfinansowane zagospodarowanie radioaktywnych odpadów. Od tego momentu niemieckie państwo będzie ponosić wyłączną polityczną i finansową odpowiedzialność za składowanie atomowych odpadów. E.ON nie jest już dłużej obciążony niepewnymi kosztami składowania odpadów - powiedział Teyssen zaznaczając, że w ten sposób jego firma uwolniła się od "politycznego ryzyka" i że teraz musi tylko wyłączyć działające jeszcze elektrownie jądrowe.

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Algaz 11.08.2017r. 17:06
A czy ME w swoich kalkulacjach przewiduje taki fundusz??
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 13-08-2017r. 10:17 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryz 21.08.2017r. 17:33
Poplątana ta wypowiedź "prawdziwego polaka". Ale możemy się odwołać do Francji, która 75 % prądu ma z EJ i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 24-08-2017r. 02:54 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE