ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Wyszehradzka zaangażuje się w jądrowy projekt badawczy w Rosji
29.06.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, instytuty badawcze oraz przedsiębiorstwa z państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry i Polska) wezmą udział w pracach międzynarodowego centrum badawczego, które będzie działało w oparciu o budowany w Rosji najmocniejszy na świecie wielofunkcyjny reaktor badawczy na prędkich neutronach typu MBIR.
Rosatom i V4G4 Center of Excellence podpisały w poniedziałek memorandum o współpracy przy tworzonym centrum wykorzystującym reaktor MBIR.

Do podpisania dokumentu doszło wczoraj w Jekaterynburgu w trakcie największej w historii międzynarodowej konferencji Next Generation Nuclear Systems for Sustainable Development (FR17). Podpis pod nim złożyli dyrektor departamentu ds. zarządzania innowacjami Wiaczesław Perszukow oraz przewodniczący komitetu koordynującego V4G4 Center of Excellence.
Zgodnie z zapisami memorandum strony mają określić kluczowe warunki uczestnictwa we wspomnianym centrum badawczym oraz wskazać konieczną wielkość zasobów reaktora, aby móc zrealizować program badawczy.

Stworzenie wielofunkcyjnego prędkiego reaktora badawczego mogłoby zapewnić sektorowi jądrowemu nowoczesną i zaawansowaną technologicznie infrastrukturę badawczą na najbliższe 50 lat. Zgodnie z planem eksploatacja reaktora MBIR ma się rozpocząć po 2020 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: efsdfwef 29.06.2017r. 11:29
a co na to nato?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE