ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hinkley Point C: najprawdopodobniej później i drożej
26.06.2017r. 07:34

- Budżet elektrowni Hinkley Point przekroczy pierwotnie zakładane wydatki o 1 - 3 mld euro, a sama budowa może opóźnić się o kolejne 2 lata - informuje francuski dziennik "Le Monde", na który powołuje się BiznesAlert.pl.
Według "Le Monde" pierwsze wnioski z przeprowadzonego audytu projektu wykazały, że termin planowanego zakończenia budowy Hinkley Point C w 2025 roku jest zagrożony i realizacja tego przedsięwzięcia może potrwać 2 lata dłużej. Przekroczenie budżetu może wiązać się z wydłużeniem czasu pracy nad projektem. EDF odmówił komentarza w tej sprawie.

Hinkley Point C to pierwsza nowa elektrownia jądrowa w Wielkiej Brytanii od kilkunastu lat. Projekt boryka się z opóźnieniami i jest krytykowany za mechanizm wsparcia - kontrakt różnicowy - czyli ustaloną, gwarantowaną cenę energii, która jest wyższa od notowanej obecnie na giełdzie.
Hinkley Point
Pod koniec września 2016 roku doszło do podpisania umowy między rządem Wielkiej Brytanii a EDF w sprawie rozbudowy elektrowni jądrowej Hinkley Point. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia ma ona zapewnić 7 proc. zapotrzebowania kraju na energię elektryczną i pomóc wypełnić lukę po zamknięciu ostatnich elektrowni węglowych w 2025 roku. Wstępne porozumienie o budowie nowej elektrowni brytyjski rząd zawarł z EDF w 2013 roku.

Projekt rozbudowy elektrowni Hinkley Point wart 18 mld funtów w południowo-zachodniej Anglii realizuje brytyjska spółka-córka francuskiego EDF, EDF Energy i chiński koncern China General Nuclear Power Corporation (CGN), który ma 33,5 procent udziałów w przedsięwzięciu - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: A-Gucio 26.06.2017r. 09:33
Prof. Z. Strupczewskiemu dedykuję pilną lekturę. Ministrowi Tchórzewskiemu i v-ce min. Piotrowsskiemu pod rozwagę... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE