ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szwajcaria poparła w referendum odejście od energetyki jądrowej
22.05.2017r. 06:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, we wczorajszym referendum mieszkańcy Szwajcarii poparli nową strategię energetyczną, która zakłada odejście od energetyki jądrowej i przejście w stronę odnawialnych źródeł energii.
Według opublikowanych wyników referendum za nową strategią zagłosowało 58,2 procent obywateli. Przeciwko opowiedzieli się mieszkańcy jedynie 4 z 26 kantonów, tj.: Schwyz, Obwalden, Glarus i Aargau.

"Strategia Energetyczna do 2050 roku" była odpowiedzią władz w Zurychu na katastrofę w Fukushimie w 2011 roku. Zakłada ona stopniowe wygaszanie wszystkich pięciu funkcjonujących w kraju elektrowni jądrowych, które obecnie zapewniają jedną trzecią zużywanej w Szwajcarii energii.
Jak przypomina BiznesAlert.pl, pod koniec listopada ubiegłego roku 54,2 procent Szwajcarów opowiedziało się przeciwko inicjatywie partii Zielonych przyspieszenia procesu zamykania elektrowni jądrowych. Po wspomnianej katastrofie szwajcarscy Zieloni oraz socjaldemokraci szczególnie aktywnie zaczęli domagać się zamknięcia elektrowni jądrowych. W wypowiedziach podkreślali, że szwajcarskie instalacje są przestarzałe i zawodne.

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: romuald 22.05.2017r. 09:34
70% energii zuzywanej w Szawajcarii pochodzi z importu z Francji, gdzie zkolei 90% pochodzi z atomu. Gdzie tu zatem... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 22-05-2017r. 12:59 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekonomista 22.05.2017r. 14:00
To może kupić te stare elektrownie jądrowe ze szrotu, jak samochody w Niemczech.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE