ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Turecki gambit
29.12.2017r. 05:05

dr Piotr Syryczyński
Obserwacja zawirowań wokół budowy elektrowni jądrowej w południowej Turcji pozwala na naukę strategii na najwyższym poziomie. Działania władz Turcji prowadzące do zapewnienia swojemu krajowi bezpieczeństwa energetycznego są zręczne i logiczne.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryz 01.01.2018r. 11:49
Jednakowoż można przewrotnie powiedzieć na odwrót: jeśli Zamawiający wyznaczy wszystko tak korzystnie dla siebie, że Wykonawca upadnie przed jej rozpoczęciem - to inwestycja nie powstanie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: K. Różycki 02.01.2018r. 15:32
Artykuł bardzo ciekawy, ale...

Pan znowu o tym plutonie do bomb. Proszę się nie kompromitować. Brytyjczycy mają go od czorta (kilkadziesiąt ton!) i nie bardzo mają pomysł, co z nim zrobić. Koncepcja, że Hinkley Point C byłaby im potrzebna, by mieć go jeszcze więcej, jest zupełnie absurdalna. Zwłaszcza że to, co już mają, jest relatywnie czyste (pochodzi z Magnox-ów) a z HPC będzie zdecydowanie bardziej zanieczyszczone. Bombę może i będzie się dało z tego zrobić, tylko po co, skoro ma się do dyspozycji znacznie lepszy surowiec "na magazynie?".

Jedyny wojskowy związek, jaki widzę, jest taki, że projekt pozwoli na utrzymanie kadr zorientowanych w temacie energii nuklearnej.

Natomiast reszta jest bardzo interesująca. Zwłaszcza ciekawe jest to, że elektrownia będzie w zasadzie eksterytorialna.

Należy też wspomnieć o tym, że na dość podobnych zasadach, o ile mi wiadomo, jest (ma być) realizowany kontrakt w Bangladeszu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE